VAIKO GEROVĖS KOMISIJA
Vaiko gerovės komisijai vadovauja pavaduotoja ugdymui – Regina Jarmulkienė.
Nariai:
- -vyr. logopedės Danguolė Ivoškienė ir Birutė Germanavičiūtė;
- – vyr. socialinė pedagogė Deimantė Navickienė;
- – auklėtoja metodininkė Jurgita Šerberienė;
- – sekretorė – auklėtoja Dalytė Redikienė.
Lopšelyje-darželyje „Šermukšnėlis“ dirba kvalifikuota specialistų komanda:
- -Vyr. logopedės;
- -Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė;
- -Vyr. socialinė pedagogė;
- -Menų pedagogės.
Vaikų kalbos raidą stebi ir pagalbą teikia vyr. logopedės: Danguolė Ivoškienė ir Birutė Germanavičiūtė.
Logopedo funkcijos:
- -Gavusi tėvų sutikimus, tiria ir įvertina vaikų kalbą, pildo mokinių kalbos įvertinimo korteles.
- -Iki rugsėjo mėn. 15 d. parengia vaikų, kurie turi kalbėjimo ir kalbos sutrikimų, sąrašus bei sutrikimų šalinimo programas.
- -Komplektuoja vaikų grupes įvairiems sutrikimams šalinti, dirba pogrupiais ( 2–4 vaikai); grupėmis (5–8 vaikai) bei individualiai.
- -Organizuoja pratybas (moko vaikus taisyklingai tarti garsus; girdėti ir skirti garsus; pažinti raides; kalbėti gramatiškai taisyklingais sakiniais; pasakoti, sekti pasakas).
- -Metodinės pagalbos teikimas mokytojams, tėvams (globėjams) ir jų konsultavimas specialiųjų poreikių vaikų ugdymo klausimais.
- -Dalyvauja Vaiko gerovės komisijos darbe.
- -Bendradarbiauja su miesto pedagogine psichologine tarnyba.
- -Ištaisius kalbėjimo ir kalbos sutrikimus, apie korekcinio darbo rezultatus informuoja tėvus, auklėtojas bei vaiką stebi 3 mėnesius.
Lopšelyje-darželyje „Šermukšnėlis“ vaikų socialinę raidą stebi ir socialinę-pedagoginę pagalbą teikia vyr. socialinė pedagogė Deimantė Navickienė.
Socialinio pedagogo darbo kryptys:
- -Dirba su asmeniu (individualus darbas) – vaiku, tėvais ar teisėtais vaiko atstovais, pedagogais ir kitais ugdymo įstaigoje dirbančiais specialistais.
- -Vertina ir padeda spręsti problemas, susijusias su įvairiais vaikams kylančiais sunkumais (pagrindinių vaiko reikmių tenkinimo, saugumo užtikrinimo), dirba su vaikais turinčiais emocijų ir elgesio problemų.
- -Padeda tėvams ar teisėtiems vaiko atstovams ugdyti vaiką: suprasti jo socialinius ir psichologinius poreikius, jų tenkinimo svarbą, geriau suprasti vaiko, turinčio vystymosi sunkumų, poreikius, tėvų teises ir pareigas. Informuoja tėvus apie teisę gauti socialinę – pedagoginę pagalbą.
- -Bendradarbiauja su grupių auklėtojomis, kitais pedagogais ir specialistais, įstaigos administracija sprendžiant vaikų socialines-pedagogines problemas, ieškant efektyvių pagalbos būdų. Teikia siūlymų, kaip būtų galima gerinti socialinį – pedagoginį klimatą, sukurti jaukią ir saugią darbo aplinką.
- -Kartu su įstaigos personalu, visuomeninėmis organizacijomis ir socialiniais partneriais iš kitų institucijų atlieka šviečiamąjį-informacinį darbą.
- -Inicijuoja, organizuoja socialinių ir prevencinių projektų kūrimą ir jų įgyvendinimą.
- -Palaiko ryšius su įvairiomis valstybinėmis įstaigomis ir nevyriausybinėmis organizacijomis, teikiančiomis socialinę, psichologinę, teisinę pagalbą.
- -Atstovauja ir gina vaikų teises švietimo įstaigoje, teisėsaugos ir kitose institucijose.
- -Kartu su grupių auklėtojomis rūpinasi vaikų socialinių įgūdžių ugdymu.
Lopšelyje-darželyje „Šermukšnėlis“ tinkamų psichologinių ugdymo sąlygų sudarymu ir vaikų psichine sveikata rūpinasi psichologė Giedrė Jankuvienė.
Problemos, su kuriomis dažniausiai susiduria vaikų tėvai:
- Emocinės problemos: adaptacijos sunkumai, nepasitikėjimas savimi, jaudulys, nerimas, baimė, emocijų valdymo sunkumai ir kt.;
- Elgesio problemos: elgesio valdymo sunkumai, drausmės problemos ir kt.;
- Problemos šeimoje: tėvų skyrybos, netektys ir kt.;
- Bendravimo problemos: bendravimo su vaiku sunkumai, nesutarimai su tėvais, kitais artimaisiais, bendravimo sunkumai su bendraamžiais ir kt.
- Problemos, susijusios su protiniu išsivystymu: susikaupimo sunkumai, dėmesio išlaikymo sunkumai, motyvacijos stoka, raidos sutrikimai ir kt.
Psichologo pagrindinės darbo kryptys:
- Rūpintis vaikų psichine sveikata ir tinkamų psichologinių ugdymo sąlygų sudarymu;
- Dirbti su elgesio, emocinių, bendravimo problemų bei kitų sunkumų turinčiais vaikais;
- Konsultuoti vaikus, tėvus, globėjus, pedagogus psichologiniais klausimais;
- Teikti rekomendacijas dėl vaikų ugdymo tėvams (globėjams) ir pedagogams;
- Vykdyti individualų ir/ar grupės vaikų stebėjimą, atlikti psichologinius įvertinimus ir tyrimus;
- Vykdyti tėvų ir pedagogų psichologinį švietimą
- Bendradarbiauti su kitais įstaigoje dirbančiais specialistais, pedagogais ir administracija sprendžiant kilusius sunkumus.
Tėveliai ir vaikučiai priimami antradieniais ir trečiadieniais nuo 8:30 iki 12:30 val. Dėl konsultacijos kitu laiku būtina tartis asmeniškai. Psichologas dirba socialinio pedagogo kabinete.
Konsultacijoms būtina registruotis iš anksto el. paštu – giedrajai@gmail.com.
Informacija atnaujinta — 2020 21 sausio |
<< ATGAL