Projektas „Pajauskime pasaulį kitaip“

2022 m. birželio 16 d. Kauno lopšelio-darželio „Šermukšnėlio“ logopedės ir mokytojos organizavo projektą „Pajauskime pasaulį kitaip“ įstaigos „Varlyčių“, „Saulučių“, „Girinukų“ grupių ugdytiniams. Projektas vyko lauke, vaikai buvo skatinami bendradarbiauti komandoje, kartu tyrinėti, pajausti bei sukurti kitokių potyrių sensorinį pasaulį, apjungti taktilinius, kinestezinius, uoslės pojūčius bei girdimąjį ir regimąjį suvokimą. Įtraukiojo ugdymo strategijos – stotelių pagalba buvo suorganizuotos penkių pojūčių stotelės:

  1. Mokytojos Virginijos Devenienės taktilinėje ir regos stotelėje „Labirintas“ vaikai įtvirtino krypčių sąvokas, mokėsi pasitikėti draugu – vedliu. Poroje vaikai, bendradarbiaudami ir būdami atsakingi vienas už kitą sėkmingai įveikė labirintą iki galo.
  2. Mokytoja Adelė Žarnauskienė uoslės „Aromato“ stotelėje kvietė ugdyti kvapo receptorius ir atpažinti bei įvardinti kvapus maišeliuose: česnako, mėtos, muilo, šokolado, braškės.
  3. Meninio ugdymo (judesio) mokytojos Karolinos Buinauskienės kinestezinio ir regimojo suvokimo „Valgoma-nevalgoma“ stotelėje vaikai atpažino, įvardino daiktus, stojo ir tūpė, kai daiktas buvo valgomas – nevalgomas.
  4. Meninio ugdymo (muzikos) mokytojos Virginijos Kašinskienės klausos ir girdimojo suvokimo „Alio“ stotelėje vaikai ugdė girdimąjį suvokimą naudodami telefoną iš vienkartinių indelių sujungtų siūlu bei atkartodami besirimuojančius žodžių junginius.
  5. Logopedės Kristinos Vidikienės organizuotoje „Žaismingų emocijų“ stotelėje vaikai reflektavo savo emociją apie projektą. Pasirinktomis spalvomis ir delnų pagalba ant burbulinės plėvelės sukūrė kitokį pasaulį, kurį supta tik teigiamos emocijos ir nusiteikimas.

 

Ugdytiniai buvo kūrybiški, susikaupę ir žingeidūs, džiaugėsi kūrybinius procesu ir rezultatu. Projektas pavyko, nes kiekvienas vaikas kurdamas projekto refleksijos emociją rinkosi šviesias spalvas bei išlaikė sukaupę dėmesį nuo pradžios iki projekto pabaigos. Į grupes sugrįžo laimingi, o projekto rezultatas – piešinys, buvo pakabintas lauke prie įėjimo į darželį ir džiugino tėvų akis bei širdį.

KAUNO LOPŠELIS-DARŽELIS  „ŠERMUKŠNĖLIS“
Įstaigos kodas 191643594

Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir
kaupiami Juridinių asmenų registre
Ugdomoji kalba – lietuvių

Direktorė – Aldona Leonavičienė
A. Ramanausko-Vanago g. 6, LT-49305 Kaunas
Tel.: (8 37)  31 20 15
El. paštas ldsermuksnelis@gmail.com

2022 © Kauno l-d „Šermukšnėlis“
Accessibility